Witam, na wstępie chcę powiedzieć że nie jest to żaden scam ani oszustwo. Nie wiedziałem gdzie dokładnie umieścić ten temat więc zamieszczam go tu być może ktoś już słyszał o tej grze być może ktoś już gra a więc zaczynamy:

GoldenTowns jest nową grą przeglądarkową. Swoją premierę miała w sierpniu 2013 roku. Twórcami gry jest firma Anno1777 Labs Ltd. GoldenTowns jest swojego rodzaju symulatorem ekonomicznym, politycznym i militarnym, w którym gracze mają możliwość wymiany swojego wirtualnego złota na realne pieniądze.
Swoją przygodę z grą zacząłem jakiś miesiąc temu. Szczerze powiedziawszy nie przyciągnęła mnie możliwość zarobku, a raczej system gry. Małym nakładem czasowym (dziennie jest to około 1h) można patrzeć na rozwój swojego miasta i czerpać satysfakcję z podbojów innych lub zwiększając na bieżąco swoją produkcję.


Na czym w ogóle polega gra ?
Polega na budowie własnego miasta, armii, wpływów i co najistotniejsze to budowa kopalni złota, która daje możliwość wydobywania wirtualnego złota. Złoto to może być następnie wykorzystane w celu szybszego rozwoju własnego miasta lub sprzedawane innym graczom za realne pieniądze. Popyt na złoto jest naprawdę duży, więc w każdym momencie możesz sprzedać złoto, jest na nie zapotrzebowanie większe aniżeli możliwości graczy je produkujących.

Co potrzebuję aby sprzedać złoto ?
Tranzakcji można dokonać za pomocą następujących procesorów płatniczych:
- Payza
- Paypal
- Moneybookers
- Neteller
- Bitcoin
- Western Union

Jak widać wybór jest na prawdę duży. Osobiście używam Paypal-a.

Teraz najważniejsza uwaga:
Granie w GoldenTowns nie oznacza, że można rzucić pracę, szkołę i utrzymać się z gry! Jakieś pieniądze można zacząć zarabiać po około 2-3 tygodniach gry. Oczywiście najlepszy gracz aktualnie wyciąga około 100 euro dziennie, jednak nie liczmy na to, że wkrótce osiągnięmy ten poziom!
Najistotniejsze jest jednak to, że jest to gra, więc nie chodzi tutaj tylko o zarabianie prawdziwych pieniędzy a czerpanie przyjemności z gry, gdyż gra jest na prawdę ciekawa i wciągająca.
Jeśli grasz w jakąś inną grę, która wymaga wykupowania premium to dzięki GoldenTowns możesz spokojnie co miesiąc zarobić sobie na abonament w innej grze.

Poradnik do gry:
Po zarejestrowaniu się do gry, przechodzimy prosty tutorial, który zobrazuje nam na czym polega gra i jakie ma możliwości. Przejście tutoriala trwa około 5 minut, więc postarajmy się poświęcić ten czas na przeczytanie wszystkich uwag, a w przyszłości to na pewno zaprocentuje.
Po ukończeniu tutoriala rozpoczynamy własne zarządzanie miastem. Na początek podam kilka najistotniejszych uwag dotyczących początku gry, aby na samym starcie nie być stratnym wobec konkurencji:
1. Nie budujemy nowych budynków tylko ulepszamy istniejące.
Wyjątkiem jest wybudowanie nowego marketu na dole mapy, ale dalszy sposób rozwoju możemy znaleźć w innych poradnikach lub na bieżąco pytać w wątku to z chęcią udzielę wskazówek.
2. Aby ulepszać istniejące budynki muszą być ono połączone z Ratuszem (Town Hall) za pomocą drogi przynajmniej na drugim poziomie. Dlatego rozwój miasta rozpoczynamy od budowy sieci dróg.
3. Produkujemy nowych pracowników w Ratuszu. Musimy jednak pamiętać, że muszą oni gdzieś mieszkać dlatego niezbędne jest ulepszanie domów mieszkalnych.
4. Nie budujemy kopalni złota na początku gry! Zaczynamy od ulepszenia budynków produkujących surowcę, gdyż kopalnia złota do wydobycia wymaga dużej ilości surowców.

Poniżej zamieszam opis mechaniki gry i poszczególnych jej elementów zamieszczony na portalu goldentowns.pl.
Jest wszystko ładnie opisane, więc nie widzę sensu abym to opisywał własnymi słowami.

Mechanizm Gry - Aby rozumieć jak funkcjonuje gospodarka gry i jak można maksymalizować swój zysk, warto przeanalizować niezbędne mechanizmy. Surowce i ich wydobycie to jeden
z najważniejszych aspektów gry. Wydobycie dóbr wymaga siły roboczej (pracowników), pracownicy potrzebują domów i usług które z kolei zużywają surowce. Rozdział Mechanizmy Gry pomoże Ci zrozumieć ekonomie , główne wskaźniki, i podsunie podpowiedź czego potrzebujesz aby szybko się rozwijać.

Rozwój Miasta (Home) - GoldenTowns to symulator budowlanym. Początkowo otrzymujesz małe miasteczko, które masz rozwinąć w bogatą metropolie. Większe miasto oznacza więcej zasobów i więcej wirtualnego złota, a co za tym idzie bardziej realny pieniądz. Główne działania
i czas to budowa dróg, budynków, domów, fabryk ale też zarządzanie zwiększającą się liczbą pracowników. Rozwój miasta będzie stanowić główną aktywność podczas pierwszych tygodni
w grze. Rozdział ten opowie o drogach, zarządzaniu, typach budynków i ułatwi Twoje pierwsze kroki w rozbudowie miasta.

Inwentarz (Inwentory) - Jeden z najważniejszych aspektów gry to zasoby. Wszystkie dobra są wydobywane i konsumowane aby wydobywać inne zasoby w tym także złoto. Surowce możemy nabywać za złoto lub wymieniać za inne surowce. W tym dziale dowiesz się o najnowszych transakcjach, liczbie dostępnych robotników, ale także znajdziesz informacje o wszystkich aspektach finansowych związanych z zarządzaniem miastem.

Rynek (Market) - Gra jest również mocno rozbudowanym symulatorem gospodarczym. Możesz sprzedawać i kupować zasoby, złoto, żołnierzy, udziały w innych miastach albo obligacje państwowe. System opiera się na wirtualnym złocie i fakcie, że jest ono dostępne w określonej ilości. Mamy dostęp do rynku produktów jak i do rynku finansowego. Tutaj kupisz i wymienisz surowce ale także robotników. Na tych operacjach odpowiednio przemyślanych możesz uzyskać bardzo ciekawy dochód. Ten rozdział podpowie jak poruszać się na rynku i na co zwrócić uwagę.

Polityka (Politics) - GoldenTowns jest również politycznym symulatorem. Kraje w grze są odpowiednikami prawdziwych narodów. Jeśli będziesz mieć miasto wystarczająco rozbudowane, możesz rozpocząć rządzeniem krajem razem z innymi graczami. Każdy może zostać gubernatorem, potrzeba jednak na to czasu i oczywiście trochę ambicji. Kraje mogą wchodzić w konflikty, a wojny są prowadzone dla złota i zysków. Większe konflikty mogą objąć znaczną liczbę miast. W tym dziale opiszemy jak dojść do szczytu hierarchii, co robić aby zostać gubernatorem i jak można zamieniać politykę w złoto.

Wojna (War) - Wojna stanowi ważny element w GoldenTowns i może oznaczać dobre źródło dochodu. Gdy miasto zostanie podbite przez ciebie, to będzie Ci płacić podatki. Oprócz podatków, rząd będzie zaopatrywać cię w różne dodatki. W GoldenTowns miasta należą do kraju. Kraje mogą prowadzić działania wojenne obejmując liczne miasta. Jeśli weźmiesz udział w wojnie która okaże się zwycięska, wszystkie miasteczka w podbitym kraju zaczną płacić podatki które trafią do zwycięzców. To jest ciekawe źródło zasobów i złota. Aby podbijać miasta potrzebujesz żołnierzy, którzy są konsumentami zasobów, a międzynarodowe konflikty wymagają silnych wojsk. Rozdział wojenny wyjawia jak rozwinąć fantastyczne wojsko które może podbić świat.

Rekomendacje (Affilates) - Miasto, wojny albo rynek są dobrymi źródłami dochodu, niestety jednak dosyć czasochłonny. Jeden z najłatwiejszych sposobów by uzyskać natychmiastowy i pewny zysk jest zaproszenie nowych graczy do gry. Program rekomendacyjny pozwala ci rekrutować nowych graczy. Zarejestrowani osobiście przez Ciebie oddawać będą część swojego wydobycia i produkcji. Natychmiastowy zysk z podatków to nie wszystko. Możesz w każdej chwili sprzedać zaproszonych innym graczom. W grze, masz osobisty link, który może być rozdany przyjaciołom albo umieszczany w różnych popularnych miejscach. Ktoś kto skorzysta do rejestracji z Twojego linku zostaje automatycznie płatnikiem podatku którego jesteś beneficjentem. W tym rozdziale dowiadujesz się jak użyć swojego osobistego linku, przejrzeć tożsamość nowych członków, jak możesz sprzedawać i poznasz szczegóły niezbędne w podnoszeniu Twoich dochodów.

Wydobycie złota - Główną atrakcją w grze jest złoto. Aby wydobyć złoto potrzebujesz kopalń. Budowa kopalń potrzebuje znaczne ilości surowców. Jest tylko 100.000 złota w grze, która stopniowo staje się dostępne dla wydobycia. Szczegóły jak wydobyć złoto, ile jest warte i dokładny mechanizm, za pomocą którego gra rozdaje stabilną ilość górnikom będą tematem tego rozdziału.

Link do rejestracji:


Kod:

Treść widoczna dla zalogowanych. Zaloguj się lub załóż konto na forum.Link do mojego reflinka:


Kod:

Treść widoczna dla zalogowanych. Zaloguj się lub załóż konto na forum.A teraz zapytacie dlaczego podaje tutaj swojego reflinka?
Już odpowiadam rejestrując się z mojego reflinka jesteście automatycznie zapisywani do państwa polskiego dzięki temu możemy tworzyć w grze silny kraj którego aktualnie nikt nie jest w stanie podbić. Jeżeli natomiast zarejestrowalibyście się ze strony głównej automatycznie przekierowuje was do losowego gracza i to jego państwu płacicie 10% podatków najczęściej nie jest to Polska, a więc polecam się rejestrować z mojego reflinka mam level 20 w grze i służę pomocą.
Zapraszam do wspólnej zabawy jeśli ktoś lubi tego typu gry z możliwością zarobku nie są to ogromne pieniądze ale zawsze coś