Stowarzyszenie Amerykańskich Filmowców (MPAA) i Xunlei, twórca najpopularniejszego klienta torrentowego na świecie, mającego 140 milionów użytkowników, podpisali pakt w celu zwalczanie piractwa.

Na mocy paktu pamięci Xunlei a MPAA, oba podmioty będą prowadzić aktywne działania mające na celu zwalczanie piractwa w Chinach i na całym świecie. W kliencie Xunlei zostanie zainstalowany mechanizm rozpoznający treść pobieranych plików, dzięki czemu będzie można pobierać wyłącznie legalne treści, w tym filmy z usługi VoD firmy Xunlei.

Xunlei zobowiązał się też do edukacji chińskiej młodzieży na temat korzyści, jakie daje korzystanie z legalnych treści oraz na temat konsekwencji piractwa.

- Chiński rynek to największa liczba internautów na całym świecie i olbrzymi potencjał dla twórców treści, by móc udostępnić swoje dzieła setkom milionom odbiorców. Sektor VoD w Chinach zmierza w kierunku środowiska, które pozwoli na utrzymanie pewnych i długoterminowych działalności gospodarczych w sferze filmów wideo, zapewnienia ochrony praw twórców treści i legalnego źródła filmów wysokiej jakości – oświadczył Steven Fabrizio, starszy wiceprezes MPAA.